Hogyan és mivel kell tisztítani a mosogatót? 5 megoldás 5

A változó divat és a konyhai berendezések gyártók közötti erősödő verseny egyre változatosabbá tette a konyhai mosogatók kínálatát. A mosogatók különböző változatai azonban más-más gondozási módot is jelentenek.
1. Ne szegje meg ezeket a szabályokat – minden mosogató alapvető gondozása
A mosogató szisztematikus tisztítása
Először is a rendszeres gondozás. Az az elv, amely minden mást megelőz, mert enélkül egyetlen cselekvés, még a legjobb sem hozza meg a kívánt eredményt. Ezért az alapvető kérdés a mosogató tisztításának gyakoriságának meghatározása lesz.
A legtöbb gyártó azt javasolja, hogy a mosogatót naponta puha ruhával és enyhe tisztítószerrel mossa ki, majd törölje szárazra. Ez segít elkerülni a szivárgást. A tisztítás gyakorisága azonban elsősorban a szennyeződés mértékétől és időnktől függ. Egyes statisztikák szerint körülbelül 30 használat után (azaz körülbelül 2 hét után) érdemes intenzíven dörzsölni a mosogatót.
A szelídség mindenekelőtt
Másodszor, könnyedén küzdj a szennyeződésekkel. Gyakran tanácsos a súrolás, de mosogatóknál soha nem használunk drótmosót vagy reszelőt, ha pedig tisztítószerekről van szó - tisztítópor, savak vagy fehérítők. A mosogató anyaga itt nem sokat számít - egyik sem elpusztíthatatlan, és 100%-ban ellenáll a nem megfelelő tisztítószerek használatakor fellépő mechanikai sérüléseknek. Kerülje el, hogy gyümölcsök, savas folyadékok, kávéfoltok és foltok a mosogatóban maradjanak. tea. Maradandó foltok keletkezhetnek, amelyek károsíthatják a mosogató felületét..
Tanácsunk: A régi vagy gyengébb minőségű mosogatók rendkívül sérülékenyek a mindennapi használat során. A mosogató további ellenállása érdekében vásároljon gumiszőnyeget vagy mosogatókosarat/fedőt. Az ilyen tartozékoknak köszönhetően az alsó rész érintkezése például éles késekkel sokkal korlátozottabb lesz.


2. Acél mosogatók – ellenségeik és szövetségeseik
A rozsdamentes acél mosogatók rendkívül népszerűek univerzális, klasszikus kialakításuk és könnyű tisztíthatóságuk miatt. Az összes rendelkezésre álló mosogatóanyag közül az acél ellenáll az erős tisztítószereknek is. Sajnos ez nem jelenti azt, hogy törhetetlen.
Mire kell mindenekelőtt figyelni? Az acél mosogatók nem szeretik a rozsdás tárgyakat, például a csavarokat, a tisztítórudakat vagy a szerszámokat. Kerülje el őket a mosogató körül, és elkerülheti az idegen rozsda problémáját.
Számos olyan termék található a piacon, amelyek biztonságosan tisztítják és karbantartják az acél mosogatókat. Mindig használhat otthoni recepteket! Ezeket a cikk utolsó részében találja meg.
3. Gránit vagy Tegranit mosogató – megfelelő tisztítás
A gránit mosogatók és származékai egyedi megjelenésükkel tűnnek ki – ezt az anyag szerkezetének köszönhetik, amelyből készültek. Ezenkívül a gránitból vagy tektonitból készült tárgyakat nem tökéletesen sima, ezért érzékenyebbé teszi a szennyeződésekre.
Kell fizetnie a konyhája eredeti megjelenéséért a mosogató gondozásával töltött hosszú órákkal? Nem feltétlenül! Amikre emlékezni kell:
- A gránit mosogatót mindig puha ruhával vagy szivaccsal és kímélő tisztítószerekkel tisztítsa, amelyek nem tartalmaznak marószert. Gyakori hiba – ne kezelje a leeresztőt vágódeszkaként. Tanácsunk: cserélje ki a háztartási vegyszereket vízzel és szódával vagy citromsavval;.
- Ha nem tud megszabadulni a foltoktól, túl sok kalcium lehet a vízben. A mosogató alapos tisztítása után törölje le a felületét szokásos konyhai olajjal. Ennek a trükknek köszönhetően a víz jobban fog folyni, korlátozva a csíkok kialakulását;
- Minden mosogatás után mossa ki és törölje szárazra a mosogatót;
- Ne használjon fehérítőt, mert tartósan károsíthatja a tömítéseket vagy a lefolyót;
- Legyen óvatos az erősen színező anyagokkal és élelmiszerekkel, például bogyókkal, céklával, teával és kávéval. Ne hagyja őket túl sokáig a mosogató alján és falán!


4. Rossz szag árad a mosogatóból
Takarítás, fényesítés, után mégis nem valami kielégítő szag érződik, valami elrontja a hangulatot.
A mosogatóból a kellemetlen szagot úgy távolíthatod el, ha meleg vizet öntesz a lefolyóba - elég a sima csapvíz, de dúsítsd citromlével és/vagy szódabikarbónával. Ezek az otthoni gyógymódok baktériumölő tulajdonságokkal rendelkeznek, ami itt minden bizonnyal ajánlott lesz.
Mi okozza ezt a rossz szagot? Ha van mosogatógépe, valószínűleg ritkán használja a mosogatót. A víz és az elkészített étel maradványai együtt maradnak a csövekben, ami a nem kívánt szag valószínű oka lehet.
Tanácsunk: megelőző intézkedésként minden nap öntsön forrásban lévő vizet a lefolyóba, hogy a csövekben lévő víz el tudjon mozogni. A szemétdaráló is segíthet a higiénia megőrzésében – a finomra vágott zöldségek, gyümölcsök vagy húsok sokkal könnyebben kifolynak, és nem tömítik el a mosogatót..
5. Otthoni gyógymódok ezekre az otthoni problémákra
Háztartásunk mindennapi problémáinak megoldása otthoni termékekre alapozva természetes vélasztásnak tűnik. Amit minden háziasszonynak tudnia kell:
- Ecet és szódabikarbóna keverékével tökéletesen megtisztíthatja az acélmosogatót: először öntsön ecetet és dörzsölje át vele a mosogatót, szórja meg szódabikarbónával, majd pár perc várakozás után dörzsölje át (persze csak puha ruhával).
- Az acél mosogatót konzerválhatja, ha mosás után olajjal bedörzsöli;
- Vízkő a konyhai csaptelepen? Szabaduljon meg tőle citromlével vagy citromsavval.
A jól felszerelt zuhanykabinthoz elengedhetetlen a kifogástalan tömítés. Sajnos, ha helytelenül van a tömítés kialakítva, akkor nem garantált a zuhanyzóna teljes működőképessége. Nagyon sokszor ez eredményezi azt, hogy nedves lesz a fűrdőszoba padlója és ennek következtében a penészedés gyorsan kialakulhat. Hogyan lehet saját kezűleg lezárni egy zuhanykabint szakember bevonása nélkül?